Automatski nacrt

Pročitajte nas | Slušajte nas | Pazi nas | Pridružiti Događanja uživo | Isključite oglase | Živjeti |

Kliknite svoj jezik za prijevod ovog članka:

Afrikaans Afrikaans Albanian Albanian Amharic Amharic Arabic Arabic Armenian Armenian Azerbaijani Azerbaijani Basque Basque Belarusian Belarusian Bengali Bengali Bosnian Bosnian Bulgarian Bulgarian Catalan Catalan Cebuano Cebuano Chichewa Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Chinese (Traditional) Corsican Corsican Croatian Croatian Czech Czech Danish Danish Dutch Dutch English English Esperanto Esperanto Estonian Estonian Filipino Filipino Finnish Finnish French French Frisian Frisian Galician Galician Georgian Georgian German German Greek Greek Gujarati Gujarati Haitian Creole Haitian Creole Hausa Hausa Hawaiian Hawaiian Hebrew Hebrew Hindi Hindi Hmong Hmong Hungarian Hungarian Icelandic Icelandic Igbo Igbo Indonesian Indonesian Irish Irish Italian Italian Japanese Japanese Javanese Javanese Kannada Kannada Kazakh Kazakh Khmer Khmer Korean Korean Kurdish (Kurmanji) Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Kyrgyz Lao Lao Latin Latin Latvian Latvian Lithuanian Lithuanian Luxembourgish Luxembourgish Macedonian Macedonian Malagasy Malagasy Malay Malay Malayalam Malayalam Maltese Maltese Maori Maori Marathi Marathi Mongolian Mongolian Myanmar (Burmese) Myanmar (Burmese) Nepali Nepali Norwegian Norwegian Pashto Pashto Persian Persian Polish Polish Portuguese Portuguese Punjabi Punjabi Romanian Romanian Russian Russian Samoan Samoan Scottish Gaelic Scottish Gaelic Serbian Serbian Sesotho Sesotho Shona Shona Sindhi Sindhi Sinhala Sinhala Slovak Slovak Slovenian Slovenian Somali Somali Spanish Spanish Sudanese Sudanese Swahili Swahili Swedish Swedish Tajik Tajik Tamil Tamil Telugu Telugu Thai Thai Turkish Turkish Ukrainian Ukrainian Urdu Urdu Uzbek Uzbek Vietnamese Vietnamese Welsh Welsh Xhosa Xhosa Yiddish Yiddish Yoruba Yoruba Zulu Zulu

Koje su države najbolje za tražitelje adrenalina?

Koje su države najbolje za tražitelje adrenalina?
Koje su države najbolje za tražitelje adrenalina?

Amerika je dom nevjerojatnog broja odredišta ako tražite avanturu, od ledenjaka do pustinja i šuma do planina.

No, koje države nude najviše za tražitelje adrenalina?

Novo istraživanje koje je rangiralo svaku državu prema broju dostupnih aktivnosti u deset kategorija, od penjanja po stijenama do surfanja, skijanja do padobranstva, da bi se otkrilo Indeks avanture 2021. godine.

Top 10 avanturističkih odredišta 2021. godine

PoredakdržavaPenjačke stazePješačke stazeBiciklističke stazeKajakaška mjestaskijalištaZip linijeMjesta za surfanjeŠpiljski špiljePadobranske zone padobranstvaMjesto jedrilicaUkupna ocjena
1Kalifornija34,08010,386984247351510311223090.42
2Kolorado29,0064,1211,3231623217063755.92
3New York4,7383,050283215501311611448.42
4Pennsylvania2,8842,21829422325170125144.37
5Virginia5,0481,6242862485115147342.35
6Sjeverna Karolina3,0192,0415341926211439440.91
7Wisconsin4,2907663822343613328440.75
8Michigan9561,1242982444413127340.57
9Florida261,6092822081158515939.90
10Teksas3,2181,6562742482103811739.65

Kalifornija

Na vrh neke udaljenosti izašao je Golden State, Kalifornija, koja se može pohvaliti s preko 45,000 XNUMX avanturističkih aktivnosti u deset različitih kategorija, imajući više mogućnosti za penjanje po stijenama, surfanje, planinarenje, padobranstvo i zmajarenje, nego bilo koja druga država.

Puka raznolikost kalifornijskog krajolika čini ga savršenim za sve avanture, bilo da se surfa s obale Tihog oceana, planinarenje po planinama Sierra ili brdski biciklizam kroz Redwoods.

Kolorado

Colorado je širom svijeta poznat po skijanju, u državi se nalaze 32 skijališta, uključujući neka od najboljih na svijetu, kao što su Vail, Aspen Snowmass i Telluride.

Ali ako skijanje nije vaša stvar, još uvijek možete uživati ​​na otvorenom u Coloradu, koji ima više staza za brdski biciklizam nego bilo koja druga država u našem istraživanju. U državi se nalaze i Stjenovite planine, koje su raj za planinare i penjače.

New York

Država New York zapravo je bila dom više skijališta od svjetski poznatih odredišta od bilo koje druge države, a također je postigla visoku ocjenu po broju kajakaških odredišta, bilo da se to nalazi u prekrasnoj gornjoj državi NY, ili čak u rijekama koje okružuju Manhattan, uz kultni obzor kao pozadina.