Najnovije vijesti o putovanjima Poslovno putovanje Odredište Zdravlje Ugostiteljska industrija Hoteli i odmarališta Vijesti obnova Naselja Odgovoran Sigurnosni kupovina Održivi Tehnologija Turizam Transport Vijesti o putničkim žicama SAD

Najviše i najmanje održiva odredišta za putovanja u SAD-u

Najviše i najmanje održiva odredišta za putovanja u SAD-u
Najviše i najmanje održiva odredišta za putovanja u SAD-u
Napisao Harry Johnson

Gradovi diljem svijeta sada daju sve od sebe da se bore protiv globalnih klimatskih promjena i da budu održiviji

Budući da su putnici sve svjesniji utjecaja koji bi mogli imati na planet, gradovi daju sve od sebe da budu održiviji.

Gradovi diljem svijeta sada daju svoj doprinos kada je riječ o borbi protiv klimatskih promjena, od korištenja više obnovljive energije do poticanja stanovnika i posjetitelja da koriste javni prijevoz, bicikliraju i pješače.

Dakle, koja su najodrživija odredišta u SAD-u?

Kako bi to saznali, stručnjaci iz putničke industrije analizirali su neke od najposjećenijih američkih gradova na temelju niza održivih čimbenika.

Top 10 najodrživijih gradova u SAD-u 

Globalno ponovno okupljanje putovanja World Travel Market London se vraća! I pozvani ste. Ovo je vaša prilika da se povežete s kolegama profesionalcima u industriji, umrežite ravnopravnim, naučite vrijedne uvide i postignete poslovni uspjeh u samo 3 dana! Registrirajte se kako biste osigurali svoje mjesto već danas! održat će se od 7. do 9. studenog 2022. Registrirajte se sada!

PoredakGrad% održivih hotela% ljudi koji hodaju, bicikliraju ili koriste javni prijevoz na posaoObnovljiva energija kao % ukupne potrošnjeProsječna godišnja onečišćenost zraka (μg/m³)Umjetna svjetlina (μcd/m2)Ugljični otisak po osobi  (t CO2)Milje biciklističkih stazaRazina zagušenjaPostići  / 10
1Portland9.00%33.2%43.1%7.06,59016.75.3120%7.50
2Seattle9.19%44.8%38.4%6.08,24017.312.1923%7.29
3New York City14.33%71.6%12.9%10.011,70017.1124.1935%6.50
4Minneapolis4.40%30.4%15.6%11.48,78021.841.7010%6.46
4Denver5.15%21.9%11.3%9.85,25019.49.0018%6.46
6Boston7.45%54.1%6.8%8.08,34019.05.3119%6.17
7Salt Lake City3.01%20.4%7.0%9.14,67015.51.5915%6.04
8Bizon5.88%20.7%12.9%9.36,14019.80.0713%6.00
9San Jose3.64%11.3%16.4%8.55,22017.50.4019%5.67
9Austin2.41%15.9%7.5%10.77,48015.019.1020%5.67

1. Portland, Oregon

Na prvom mjestu je Portland, Oregon, koji je poznat po tome što je progresivan grad, pa je logično da bi održivost ovdje bila važna.

Država Oregon ima najvišu stopu korištenja obnovljive energije od svih na našem popisu (43.1%), a također ima visoke ocjene zbog slabog svjetlosnog onečišćenja (6,590 μcd/m2) i broja održivih hotela (9% ukupnih hotela).

Portland je redovito visoko rangiran na listama najzelenijih gradova u Americi i bio je jedan od prvih koji je uveo sveobuhvatan plan za rješavanje problema emisija CO2.

2. Seattle, Washington

Nedaleko od Portlanda nalazi se drugoplasirani grad Seattle, Washington. Grad je poznat po tome što je tehnološko središte i doživio je brzi rast stanovništva, ali je također bio prvi koji se obvezao postati klimatski neutralan, učinivši to još 2010. godine.

Kao i Portland, Seattle ima visoke ocjene za korištenje obnovljive energije (38.4%), kao i za prosječno onečišćenje zraka (6μg/m³), ljude koji hodaju ili koriste javni prijevoz (44.8%) i održive hotele (9.19%).

Seattle se uvelike oslanja na hidroenergiju i koristi samo fosilna goriva za vrlo mali postotak svoje električne energije.

3. New York City, New York

Unatoč tome što je jedan od najvećih i najprometnijih gradova na svijetu, New York zauzima treće mjesto.

NYC je bio grad s najboljim rezultatima za ne jedan, ne dva, već tri faktora: održivi hoteli, ljudi koji hodaju ili koriste javni prijevoz i duljina biciklističkih staza.

Sama veličina Velike jabuke natjerala ju je da se uhvati u koštac sa svojim ugljičnim otiskom, ulažući u opsežnu mrežu javnog prijevoza, gradeći zelene poslovne zgrade i obećavajući drastično smanjenje emisija.

Istraživanje je također otkrilo najmanje održive gradove u SAD-u

PoredakGrad% održivih hotela% ljudi koji hodaju, bicikliraju ili koriste javni prijevoz na posaoObnovljiva energija kao % ukupne potrošnjeProsječna godišnja onečišćenost zraka (μg/m³)Umjetna svjetlina (μcd/m2)Ugljični otisak po osobi  (t CO2)Milje biciklističkih stazaRazina zagušenjaPostići  / 10
1Nashville2.20%11.1%8.8%14.38,78017.60.6019%3.46
2Kolumbo5.14%11.2%4.4%13.610,00019.81.4013%3.67
3Dallas1.96%11.0%7.5%11.812,50016.52.9017%3.79
3Houston2.14%10.1%7.5%11.112,30014.60.7520%3.79
5Indianapolis2.01%7.7%6.7%12.49,62020.613.7512%3.87
6Filadelfija3.82%39.7%6.1%11.512,20019.54.9622%3.92
7Chicago5.44%41.6%7.3%13.417,90021.127.2924%4.04
8Baltimor6.20%29.3%5.9%11.513,40020.21.0015%4.13
9Tampa2.82%12.5%7.2%9.210,70015.30.7021%4.17
10Cincinnati4.13%17.9%4.4%11.77,53022.62.2014%4.21

1. Nashville, Tennessee

Na dnu ljestvice je Nashville, Tennessee, jedan od najbrže rastućih gradova u zemlji. 

Nashville je grad s najslabijim ocjenama kada je u pitanju zagađenje zraka (14.3 μg/m³), a također ima loše ocjene za infrastrukturu biciklističkih staza, sa samo 0.6 milja zaštićenih staza.

2. Columbus, Ohio

Drugi grad s najnižim brojem bodova je Columbus, najnaseljeniji grad u državi Ohio.

Ohio ima vrlo nisku stopu korištenja obnovljive energije (4.4%), a grad Columbus ima visoku razinu onečišćenja zraka, od 13.6 μg/m³.

Visoku razinu onečišćenja u tom području uvelike uzrokuju elektrana McCracken sveučilišta Ohio State, odlagalište kojim upravlja Uprava za čvrsti otpad Centralnog Ohija (SWACO) i pivovara Anheuser-Busch Columbus.

3. Houston & Dallas, Texas

Dva grada u Teksasu izjednačena su na trećem mjestu, Houston i Dallas. Njih dvoje su među najvećima u državi i oboje su dobili loše rezultate za korištenje javnog prijevoza i razine onečišćenja zraka.

Oba su vrlo prometna grada, s Houstonom koji ima jednu od najviših razina korištenja automobila u zemlji, dok je Dallas također glavno prometno čvorište s brojnim autocestama koje se spajaju u gradu koji je također dom velike luke i jedne od najprometnijih na svijetu zračne luke.

Destinacija s najodrživijim hotelima

New York City, New York – 14.33%

Boravak u održivom hotelu može donekle ublažiti učinke koje putovanja mogu imati, jer se trude da potrošnju energije svedu na minimum.

Grad koji ima najveći postotak nekretnina koje je Booking.com označio kao održive je New York, s 14.33%.

Odredište s najvećom upotrebom javnog prijevoza

New York City, New York – 71.6% ljudi hoda, vozi bicikl ili koristi javni prijevoz do posla

Korištenje javnog prijevoza, pješačenje ili vožnja biciklom izvrstan je način za smanjenje ugljičnog otiska, a grad u kojem je upotreba automobila najniža je New York.

Ovdje 71.6% ljudi koristi nešto drugo osim automobila za dolazak na posao (ili rad od kuće), a grad ima najveći brzi prometni sustav s jednim operaterom na svijetu, koji pruža uslugu 24/7 za 472 željezničke stanice.

Destinacija s najvećom upotrebom obnovljive energije

Portland, Oregon – 43.1% potrošnje obnovljive energije

Nažalost, podaci o obnovljivoj energiji dostupni su samo na razini države, a ne grada, ali država u kojoj obnovljiva energija čini najveći udio u potrošnji je Oregon, s 43.1%.

Opskrbom električne energije Oregona dominira hidroelektrična energija, s više od 80 obnovljivih hidroenergetskih objekata u državi. 

Destinacija s najmanjim zagađenjem zraka

Tucson, Arizona – 4.8 μg/m³ godišnje zagađenje zraka

Onečišćenje zraka ozbiljan je problem u mnogim gradovima diljem zemlje, ali odredište s najčišćim zrakom je Tucson, Arizona.

Smješten u pustinji Arizone, Tucson je drugi po veličini grad u državi, ali u prosjeku ima samo 4.8 μg/m³ godišnje.

Odredište s najmanjim svjetlosnim onečišćenjem

Tucson, Arizona – 3,530 μcd/m2 umjetna svjetlina

Svjetlosno onečišćenje je oblik onečišćenja kojem se možda posvećuje manje pozornosti, jer ne samo da oduzima prekrasno noćno nebo, već i otežava opstanak nekim vrstama kada su pod utjecajem tolikog umjetnog svjetla.

Još jednom, Tucson je ovdje na vrhu, a grad je još 1972. godine uspostavio uredbe o tamnom nebu kako bi ograničio razine svjetlosnog onečišćenja.

Destinacije s najmanjim ugljičnim otiskom

Houston, Texas i Los Angeles, Kalifornija – 14.6t CO2 po osobi

O autoru

Harry Johnson

Harry Johnson bio je urednik dodjele za eTurboNews za mroe od 20 godina. Živi u Honoluluu na Havajima, a porijeklom je iz Europe. Uživa u pisanju i izvještavanju o vijestima.

Pretplati me
Obavijesti o
gost
0 Komentari
Umetne povratne informacije
Pogledajte sve komentare
0
Volio bih vaše misli, molim vas komentirajte.x
Podijeli na...